نتایج جستجو برای عبارت :

بارو بارو. بارونَه. هِی!!

خلاصه کتاب شیمی فیزیک بارو

دانلودفایل

کتاب شیمی فیزیک بارو (فارسی) - مرجع تخصصی مهندسی شیمیchemical-eng.ir › ... › شیمی فیزیکTranslate this pageMar 6, 2014 - در این پست کتاب شیمی فیزیک بارو (فارسی) به صورت pdf جهت دانلود قرار داده شده است. مطالب موجود: رابطه حجم با فشار گاز تعیین حجم یک گاز بر ...
دانلود جزوه خلاصه کتاب های شیمی فیزیک اتکینز و بارو به زبان ...jamshimi.ir › ... › شیمی فیزیکTranslate this pageJan 2, 2017 - جزوه شیمی فیزیک بارو و اتکینز به زبان فارسی شامل خلاصه کتا
صدای رد شدن ماشینا از رو آسفالت خیس خیابون...بچه های مدرسه ی کنار خونه مون که خوشحالن! قلبن خوشحالن و جیغ میکشن و میدوعن زیر بارون!
هوا... وای که من هرچی بگم از هوا ی ابری کم گفتم!! ترجیح میرم صبح چشمامو رو به آسمون خاکستری و بوی نم بارون باز کنم...
آسمون آبی هم خوبه ولی این هوا... یه چیز دیگه س! :)
میرم پشت بوم و در اون اتاقکی ک رو پشت بوم دارم رو باز میکنم... بارون داره عمود میباره!! اونقدری عمود ک حتی یه قطره هم نیومد توو اتاق!
پس منم خیلی نزیدک شدم به قط
  حمل و نقل با نیسان و وانت در محدوده دلاوران
حمل بارو اثاثیه منزل شهرو شهرستان حمل کالای اداری ، تجاری وجهیزیه عروس به تمام نقاط تهران...
کارگران کاملاحرفه ای.... کارگرخالی را ازمابخواهید
کافیست یکبار امتحان کنید
09129437352 09194644345

باربری مشهد
باربری مشهد ارزان ترین خدمات حمل بار برای انتقال بارو خرده بار و اثاثیه شما از مشهد به کرمانشاه ارائه می دهد. قیمت فوق العاده پایین حمل بار توسط باربری مشهد در حالی است که کیفیت خدمات این باربری بالاترین میزان را در صنعت حمل و نقل کشور داراست.
بیشترین تخفیف باربری مشهد کرمانشاه
نبرد خیر و شر از قدیمی‌ترین دغدغه‌های انسانی است که به درون‌مایه‌ی داستان‌های زیادی در تاریخ ادبیات و سینما تبدیل شده است. در این نبردها قهرمان‌ها  در برابر ضدقهرمان‌ها که قدرت را در دست دارند، قد علم می‌کنند و برای نجات دنیا تلاش می‌کنند. علاوه بر داستان‌هایی با سبک و روایت واقعی، بسیار از داستان‌های دنیای فانتزی و تخیلی نیز در این ژانر آفریده شده‌اند. نویسندگان برجسته‌ای  آثار خارق‌العاده‌ای با درون مایه‌ی نبرد خیر و شر با تم
نبرد خیر و شر از قدیمی‌ترین دغدغه‌های انسانی است که به درون‌مایه‌ی داستان‌های زیادی در تاریخ ادبیات و سینما تبدیل شده است. در این نبردها قهرمان‌ها  در برابر ضدقهرمان‌ها که قدرت را در دست دارند، قد علم می‌کنند و برای نجات دنیا تلاش می‌کنند. علاوه بر داستان‌هایی با سبک و روایت واقعی، بسیار از داستان‌های دنیای فانتزی و تخیلی نیز در این ژانر آفریده شده‌اند. نویسندگان برجسته‌ای  آثار خارق‌العاده‌ای با درون مایه‌ی نبرد خیر و شر با تم
دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام خیال با بهترین کیفیت در سمفونی. مهدی احمدوند هنرمند قدیمی کشورمان که در سبک پاپ کار موسیقی خود را آغاز کرده است. میتوانیم از آهنگ جدید این هنرمند به نام خیال که جدیدترین موزیک این هنرمند بزرگ هست اشاره کنیم که معرفی آهنگ موزیک جدید خیال برای هوادارن خود در فضا ی مجازی منتشر کرده است.شما عزیزان و دوستداران موسقی میتوانید این آهنگجذاب و شنیدنی را با دو کیفیت 128 و 320 دانلود و یا بصورت آنلاین در سمفونی در پایی
دره بید روستایی در شهرستان فریدن است. نام روستا برگرفته از درخت‌های وحشی بید است که روستا را دربرگرفته است.
محل پیشین روستا در هشت کیلومتری شمال منطقه فعلی روستا بوده که ساکنین آن در یک قلعه‌ای زندگی می کردند که به واسطه برج و بارو از آن محافظت می‌شده و برای اینکه از شر دشمنان در امان باشد. این قلعه را بر روی یک تپه بناکرده بودند و به خاطر اینکه در بالای این روستا یک دره سرسبز و پر از چشمه‌های گوارا و معدنی بوده، مقداری از این آب چشمه‌ها را
                        اتوبار آریا فر باربری آریا فر 

باربری آریا فر حمل ونقل وسایل خانه و شرکت در خدمت شما تهرانی ها عزیز بابهتری کامیون های بزرگ مسقف وپتودا برای حمل و نقل بارو اثاثیه منزل  
باربری واتوبا ر در منطقه آریا فر حمل ونقل وسایل خانه و جهیزیه با بهترین کیفیت فوم و کارتون چند لایه ساکهای مخصوص بسته بندی کارگر خوش اخلاق برای جابجایی وسایل منزل و شرکت در خدمت شما تهرانی ها عزیز این منطقه غرب تهران حمل و نقل بارو اثاثیه منزل
شکل گیری تمدن های اوّلیه در جهان همواره با وقوع جنگ همراه بوده است، در طول تاریخ انسان ها از طریق پناه گرفتن در غارها، ساخت جوشن و سپر، ایجاد برج و بارو و قلعه های محکم و مرتفع، حفر خندق برای حفظ جان و تامین امنیّت گروهی با هدف پیشگیری از حملات غافلگیرانه دشمن اقدام نموده اند، ‌ دیوارهای دفاعی و خاکریزهای متعلق به آغاز سکونت انسان در ایران هنوز برجاست و شکل آنها به موازات پیشرفت سلاح های تهاجمی و تدافعی در هر دوره تاریخی تکامل یافته است

اد

مساحت این قلعهٔ هفت‌‌طبقه، سه هکتار و دارای برج و بارو و دربندهای متعدد است و بالای تپه‌ای مسلط بر شهر میبد قرار دارد. قطر پایین‌ترین حصار قلعه که قسمت بزرگی از آبادی میبد را در بر می‌گرفت، پنج و در بعضی قسمت‌ها به بیست متر می‌رسیده است. نارنج‌قلعه دارای اتاق‌های متعددی بوده است که در حال حاضر قسمت‌هایی از این اتاقک‌های کوچک تودرتو، موجود است و بسیاری از آنها نیز به علت قرار گرفتن در طبقات پایین و ریختن راهروها هنوز کشف نشده است.

شاید تنها نکته مثبت اتفاقای امشب این باشه که بابا با حال عصبی ای گفت :تو به درد این کار نمیخوری!برو فارسی خودتو بخون!
یا داداش پشتم در اومد که خب بدبخت این یه بارو حق داره خب...
یا ابجی گفت من میتونم قسم بخورم که تو یه جای دیگه جات بهتره...
....
+وقتی عمه ی یک کودک خردی و اعصاب نداری و دوست داری هرچی پیش اومده و پیش میاد رو از یاد ببری...
یه همچین سازه ای با انبار کنارش ...اگر دقت بفرمایید...با لگو ساختم...و به خودم که اومدم دیدم عجب محشر شد ...
در حالیکه صاح
شکل گیری تمدن های اوّلیه در جهان همواره با وقوع جنگ همراه بوده است، در طول تاریخ انسان ها از طریق پناه گرفتن در غارها، ساخت جوشن و سپر، ایجاد برج و بارو و قلعه های محکم و مرتفع، حفر خندق برای حفظ جان و تامین امنیّت گروهی با هدف پیشگیری از حملات غافلگیرانه دشمن اقدام نموده اند، ‌ دیوارهای دفاعی و خاکریزهای متعلق به آغاز سکونت انسان در ایران هنوز برجاست و شکل آنها به موازات پیشرفت سلاح های تهاجمی و تدافعی در هر دوره تاریخی تکامل یافته است

اد
آویشن و پونه _ دولیوانسیاه دانه_ چهار لیوان
آب نمک_ 6 بار قرقره
نشاسته ذرت و عسل_ یک لیوان
آب و عسل_ یک لیوان
آب و عسل و خاکشیر_ دولیوان
آب و سرکه سیب_ یک بار قرقره
البته این هم بگم واحد لیوان من دو واحد لیوانای معمولی هست-_-
خلاصه همه اینها رو از دیروز صبح دارم میخورم تا بلکه صدام دوباره برگرده (گلو درد و گوش درد اولویت ندارند فعلا) ..خیر سرم امروز آخرین ارائه درس بیو مکانیکم بود ...میخواستم عالی باشه .
به استاد میگم اگر صلاح میدونید با این صدا جا به ج
صدای موسیقی را بلند کرد. سعی میکرد از افکارش فرار کند. ترسیده بود. با موسیقی زمزمه کرد تا از هرگونه فکری که به مغزش هجوم می آورد جلوگیری کند. بی فایده بود. دائم از خودش میپرسید اگر همه چیز تمام شود و مجبور شود بارو بندیلش را جمع کند و از این دیار برود، چه اتفاقی می افتد؟ کسی منتظرش خواهد بود؟ شاید زنی با ردای یاسی بلند و گل آفتاب گردان در دست به استقبالش می آمد. به خانه ای می رفتند و از دخترک محافظت میکرد. اینگونه دیگر دردی احساس نمیکرد. شاید هم ه
امشب ب اندازه کافی غمگین و افسرده بودم که خبر مرگی رو دیدم که واقعا براش ناراحتم خبر مرگ یک پدر 
پدر کسی که احترام زیادی براش قائلم
اتفاقای بد همیشه وقتی میفتن که تو مطمئنی که وقتش نیس ..هنوز نه ..زوده بابا.. :(
مرگ سخته ن بخاطر نابودی، بخاطر جدایی بعدش
بخاطر دوری ش
اوه خدای من ..
تمامم بغض میشه و چنگ میزنه ب گلوم از فکر دیگه نبودن ها 

+استرسایی که ی دوره ای میکشی باعث افسردگی توی مرحله بعد میشه..هههه!!
من حالا افسردگی پسا امتحان دارم حالم خیلی خر
نرده حفاظ شاخ گوزنی ساده
نرده بارو حفاظ ساده هم گرد از انواعی است که باید آن را مورد بهره‌گیری قرار دهید.
از آنگونه مدل های زیاد کاربردی هم در این گویه باره استفاده پیمان می گیرد
که در مدل های یک طرفه، دو طرفه و سه طرفه تولید خواهد شد.
همگی افرادی که در اینجا برای شما می سازند، مدلهایی که در این زمینه وجود دارد،
از طراحی های ساده برخوردار هستند. همانطور که میدانید
گونه ها باستانی ترین از این نرده ها نیز وجود دارد که میله هایی عمود بودند
که سر آ

تنگه بهرام چوبین  :
بهرام چوبین  از فرماندهان شجاع  و نابغه ایرانی بود که  در زمان ساسانیان فرماندهی سپاه ایران را برعهده داشت و چون قد بلندی داشت لقب چوبین را به او میدهند  پس از به تخت نشستن خسرو پرویز بهرام  پادشاهی اورا قبول نمی کند  و علیه خسرو پرویز شورش می کند  و خسرو پرویز به رم پناه می برد و بهرام چوبین وارد پایتخت می شود و به دست خودش تاج بر سر می گذارد و سکه به نام خودش ضرب می کند بعد از یک سال خسرو پرویز با سپاهی که امپراتوری روم
اتوبار گیشا حمل و نقل بارو اثاثیه منزل کالای اداری در تمام نقاط کشور به ما بسپارید کارگران ورزیده ومجرب و خوش اخلاق برای جابجایی وسایل منزل و شرکت در خدمت شما تهرانی ها عزیز با تخفیف ویژه بسته بندی وسایل خانه و جهیزیه با بهترین کیفیت فوم و کارتون چند لایه ساکهای مخصوص بسته بندی کارگر خوش اخلاق برای جابجایی وسایل منزل و شرکت حمل ونقل با بهترین کامیون های مسقف وپتودا و بزرگ شبانه روزی 
۰۲۱۸۸۳۶۱۵۵۳
۰۹۱۹۳۶۲۶۴۲۳
اسحاق نیوتون کی بود؟اسحاق نیوتن یک فیزیکدان و ریاضیدان بود که اصول فیزیک مدرن ، از جمله قوانین حرکت را تدوین کرد و به عنوان یکی از ذهنهای بزرگ انقلاب علمی قرن هفدهم شناخته شده است.
در سال 1687 ، او تحسین برانگیزترین اثر خود ، Philosophiae Naturalis Principia Mathematica (اصول ریاضی فلسفه طبیعی) را منتشر کرد که از آن به عنوان تنها تأثیرگذارترین کتاب در زمینه فیزیک یاد شده است. در سال 1705 ، او توسط ملکه آن انگلیس ، شوالیه شد و وی را سر آیزاک نیوتن ساخت.
اوایل زندگی و خا
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

اتوبار آریا فر باربری آریا فر 

باربری آریا فر حمل ونقل وسایل خانه و شرکت در خدمت شما
باربری واتوبا ر در منطقه غرب تهران حمل و نقل بارو اثاثیه منزل کالای اداری در خدمت شما تهرانی ها عزیز با تخفیف ویژه بسته بندی وسایل خانه و شرکت در خدمت شما تهرانی ها عزیز با تخفیف ویژه بسته بندی وسایل خانه و جهیزیه با بهترین کیفیت فوم و کارتون چند لایه ساکهای مخصوص بسته بندی کارگر خوش اخلاق برای جابجایی وسایل منزل و شرکت در خدمت شما تهرانی ها عزیز با بهترین کامیون های مسقف وپتودا و بزرگ شبانه روزی در تمام نقاط 
ماشین بزرگ خاور نیسان وانت کار
صبح ساعت ۹ از خواب پریدم دیدم واسه کلاس ۸ صبح خواب موندم لعنت فرستادم به دنیا و با عصبانیت وحرص دوباره گرفتم خوابیدم.
یک ساعت بعد بیدار شدم. نیم ساعت یا بیشتر نشسته بودم روی تختم و به رو به روم خیره شده بودم داشتم به بدبختیام فکر میکردم. که با خودم گفتم اصلا چرا سفر برنامه ریزی شده رو جلو نندازم. مثل کسی که پاش که رفت توی گل دیگه براش مهم نیست اگه تا خرخره هم فرو بره.
در این فکر بودم که آیا سفر کنم... آیا سفر نکنم... اگر سفر کنم کارای های عقب افتاده ر

رو به پایان است ...خورشید اندک اندک خیمه ی نور را برمی چیند  و بارو بنه اش را سوار بر مرکب غروب می کند ...
رو به پایان است ...اخرین نفسهای روز و اخرین تلٵلو زرفام خورشید گیتی گستر..صدای پای شب نرمک نرمک  بگوش جان می رسد و به چشمِ سر می اید ...
دلهای پر از بعض آرام آرام سفره ی گلایه ها و دلتنگیها را پهن می کنند ..تا شبانگاه شاهدی بر انجمندلدادگی بجای نگذارند ..چشمی نبیند انچه در رثای دل پر از غصه ی خود می سرایند ....
رو به پایان است ...پایان گفتنی های رنگ ا
خب رفتم عکاسیو اومدم. زیادم طول نکشید همین دورو اطراف خونه بودم. میدثنم یه خورده زود رفتم دلم میخواست خلوت باشه که البته زیاد نبود. زیاد عکس نگرفتم همش ۳۲ تا. چون تکراریم توش بود کمتر میشه. اومدم خونه عکسامو نگاه کردمو ۱۴ تاشو جدا کردم. خب باید روش کار کنم اینجوری نیست که بگم واوووو عالی بود کارم. نه برای چند ماه دست به دوربین نبرده خوب بود خب هرچی بیشتر عکاسی کنم بهترم میشه باید به یسری چیزای دیگه اشم فکر کنم الان فقط میخواستم ببینم چجوری میشه
دانلود آهنگ محلی بوشهری گروه رستاک به نام هله مالی
Download Music Goroh Rastak Hele Mali
دانلود آهنگ های بندری و محلی بوشهری شاد برای رقص
دانلود اهنگ هله مالی هله از سایت پلی نیو موزیک
دانلود ترانه هله مالی از گروه رستاک
برای دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید …
تکست و متن آهنگ گروه رستاک هله مالی
هله هله مالی و هله هله هله مالی
قوت زانو تو خرمی شیی خالی
لنگر بکش بالا و بگو هله مالی
هله هله مالی و هله هله هله مالی
روونه ی سفرم مو واوو مثالی هله هله مالی
مقص
در ایران بهترین جا برای ایجاد شهرهای اولیه جلگه‌های کوچک و حاصل‌خیز کنار رودخانه‌ها بوده است ، این شهرها بر روی تپه‌های کوچک طبیعی در جلگه‌ها تشکیل می‌شد تا از خطر سیل مصون بماند ؛ خانه‌هایی که بر روی این بلندی‌ها ساخته می‌شد ابتدا شباهت به غارهای اولیه‌ی بشر در کوه‌ها داشت . استخوان‌بندی این خانه‌‌ها از شاخه‌های بزرگ درختان تشکیل می‌شد و شاخه‌های کوچک روی آن‌را می‌پوشانیدند ، بعدها بر روی آن اندودی از گِل نیز قرار دادند آثار ا
اتوبار سردار جنگل در محله سردار جنگل در منطقه حمل ونقل وسایل منزل و شرکت در خدمت شما تهرانی ها عزیز با بهترین کامیون های مسقف وپتودا و بزرگ شبانه روزی در تمام نقاط کشور به ما بسپارید کارکردن با اخلاق و خوش اخلاق برای جابجایی وسایل منزل و شرکت در خدمت شما تهرانی ها عزیز با تخفیف ویژه بسته بندی وسایل خانه و شرکت وجهیزیه با بهترین کیفیت فوم و کارتون چند لایه ساکهای مخصوص بسته بندی کارگر خوش اخلاق برای جابجایی وسایل و حمل و نقل بارو اثاثیه منزل
استانبول از بسیاری از جهات یک تقاطع محسوب می شود؛ تقاطع دریا و خشکی، اروپا و آسیا، معماری بیزانس و معماری اسلامی، گذشته و حال. از هر لحاظ، این تنوع و لایه های تاریخی، یکی روی دیگری قرار پژمرده و در سراسر ده کرد واضح کرده است. به همین دلیل است که  تور استانبول درون هر دوروبر و تا اینکه هر فصل از سال، جزو پرطرفدارترین تورهای خارجی میان گردشگران ایرانی محسوب می شود. زمانی که درون استانبول هستید و از تماشای معبر بسفر حیرت کرده اید، باید بدانید ک
من شـدم عاشق به ایّام قدیم عشق و همراهش هزار امّیدو بیمداستان و قصّه اش طولانی استمیدهم شرح آنچه را واقع شده استدل درون سینه ام آتشفشانمی‌شد آتش از شرارش روح و جانروزو شب کارم  غم چشمان اوبــوده ام زندانیِ زندان اوترس و لرزو وحشتی حاکم ،عجیببود بر جانِ من از عشقم نصیبدر تن و روحم شده آتش به پاآتشی سوزنده امّا با صفااز قضا روزی به راهی بود ، منمیگذشتم از همان طرف چمندوستانش همرهِ او بوده اندآگه از عشـق من و او بوده انداز کنارم رد شد ، او با ی
دانلود آهنگ سامان جلیلی طرفدار 
Download New Music Saman Jalili – Tarafdar
دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام طرفدار با لینک مستقیم و کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸ از تهران دانلود
ترانه : مرتضی مسعود   موزیک : سامان جلیلی   تنظیم : میثم اکبری
متن آهنگ طرفدار سامان جلیلی 
یکی یدونه خاصیا تو هرچی میخوامو داریا
ببین رسیده به لب جونم اگه میشه با ما راه بیا
تو که نفسی هوامیا آره میدونی چشامیا
تورو میبینه میریزه این دل یه این بارو تو کوتاه بیا

♥♥♥
آخ امون از این دل وقتی می
♦️misery index شاخص بدبختی
شاخص بدبختی یا فلاکت، در دهه 1970 ابداع و به عنوان یکی از شاخص های کلیدی در کشور آمریکا که بیانگر میزان شفافیت اقتصادی دولت بوده، مورد استفاده قرار می گیرد.
♦️unemployment rate نرخ بیکاری
♦️inflation rate نرخ تورم 
اهمیت نرخ بیکاری و نرخ تورم آن جا مشخص می شود که از جمع این دو نرخ، شاخص بدبختی محاسبه می شود.
misery index=
➡️unemployment rate + inflation rate

در سال 1999، آقای بارو یکی از اقتصاددانان دانشگاه هاروارد، با افزودن نرخ بهره و کسر درصد افزایش تو
نماز اوّلی ها

هر کس به فرا خور حال خود ممکن است تصور و برداشتی ازواژه ی
"نماز اولی ها" داشته باشد ، در اینجا نیز ، سه تصور از این
"واژه" به نظر می رسد :

الف. کسی که برای اولین بارو پیش از رسیدن به سن بلوغ ، نخستین
تجربه ی نماز خواندن را داشته باشد ، این تجربه ممکن است بر اساس تشویق خانواده و
یا در مدرسه و یا یاد گرفتن از یک دوست صورت گرفته باشد

ب. کسی که نخستین بار و از ابتدای سن بلوغ (سن تکلیف) به
انجام عبادت بپردازد که معمولاً تربیت خانوادگی در این
قلهک بار شریعتی قلهک اندرزگو ظفر داخل شهر وشهرستان خاور وانت نیسان وکامیون های بزرگ به همراه کارگر  قلهک باربری قلهک اتوبار قلهک باربری قلهک خاور بار قلهک اندرزگو شریعتی ظفر بسته داخل شهر وشهرستان خاور وانت نیسان وکامیون و کارگر میفرستم برا ی بسته بندی کارگر خوش اخلاق برای جابجایی وسایل منزل و شرکت در خدمت شما تهرانی ها عزیز این منطقه قلهک باربری قلهک خاور وانت نیسان وکامیون و کارگر بسته بندی در منطقه شما و نزدیک ترین باربری به همراه کار
این روزا با تمام شلوغیش سعی میکنم تا کار کنم. حالا یه روز کم میشه و یروز زیاد. دوست دارم زودتر عروسی تموم بشه بارو بنه امو جمع کنمو برم رشت. همه چی اروم پیش بره از این همه حواشی خسته شدم ولی خب ذوقشم هست یه کم روحیه امون شاد شه. دیروز خیلی اتفاقی قرار شد که ۲۵ ام با مها برم رشت بعد اون ششم میاد تهرانو من میمونم رشت. تازه بلیط داشت اونو کنسل کردیم یکی دوتایی خریدیم. نگفتم بهت بازم اتفاقی شد مامان کشوندتم ارایشگاه موهامو رنگ کردم یعنی تیکه ای درآور
صبح دیر بیدار شدم چون دیشب بیش از حد خسته بودم. دیگه تا لود شم بشینم کار کنم دختر خالم زنگ زد و ازم خواست براش چند تا فایل رو ادیت کنم که واقعا اولش مونده بودم چیکار کنم اصلا اعتماد بنفس ندارم ولی انجام دادنشون حس خوبی بهم داد کار اونم راه افتاد با این که خیلی وقت بود از این کارا نکرده بودم فقط یه متن رو باید پاک و همرنگ زمینه میکردمو جاش چیز دیگه ای مینوشتم. بهم گفته برای عکاسیم برم پیشش نشد بگم نه میترسم خراب کنم جدا از اون حس خیانت بهم دست مید
در
گذشته؛ مردم برای در امان ماندن از هجوم غارتگران و دشمنان، اقدام به احداث حصار،
قلعه، برج، دروازه و خندق در اطراف شهر می کردند و در تمدن شهرنشینی قدیم بسیار
اهمیت داشته که یزد هم از این امر مستثنی نبوده است. شاید قدیمیان همان گونه که برای خانه خود حریم
قائل بوده اند، ساخت این حریم را برای شهر و دیار خویش نیز ضروری می دانستند. برج و باروهای یزد قدمتی بس طولانی دارند که به دوران دیلمیان و
اتابکان می رسند و در خیابان های سید گل سرخ ، محلات مالم
دیشب یه لیست با هم نوشتیمو هی هرچی یادمون میومدو بهش اضافه کردیم. دیگه الان داره کتاباو وسایلشو سرو سامون میده ببینه چی ببره چی نه. کم کم یه بخش هایی از وسایلش خالی شدن. بهم دهن کجی میکنه. وسایلشو جمع میکنه وُ من نگاهش میکنم هراز گاهی یه چیزی میگه و من سرسری جوابشو میدم. به روزی فکر میکنم که باید کل سنگینی این اتاقو رو دوشم حس کنم. سنگینی نبودنش. سنگینی رفتنش. احتمالا کمتر از یک هفته ی دیگه اینجا باشه. بعدش چی میشه؟ من چی میشم. اعصابم خورد میشه.
روستای دره بید بالا روستایی از توابع فریدن در 140 کیلومتری غرب اصفهان در منطقه‌ای سرسبز با لاله‌های واژگون و شقایق‌های سرخ در فصل بهار می‌باشد. این منطقه از قدیم شهرت زیادی داشته و گیاهانی مانند کما، کنگر، تره، کرفس، موسیر و شوید در آن می‌روید.
چشمه سفید، چشمه روغنی و چشمه آقاخان ازجمله چشمه‌های این دشت، روان هستند. روستای دره بید، قریه‌ای بوده واقع در دره‌ای سرسبز و پر از درختان وحشی بید که ساکنان آن در قلعه‌ای که با برج و بارو محافظت
                                      لا اله الا الله سبحان الصبور الستار
بسم الله الرحمن الرحیم
5=نماز امام  حسین امام سوم: 4 رکعت که در هر رکعت سوره حمد یک بارو  توحید  50 بار و در رکوع و بعد
رکوع و در سجده وبعد سجده هرکدام حمد یک بار وتوحید 10 بار خوانده شود

دعای امام سوم:اللهم انت الذی استجبت لادم و حواء ....

6= نماز امام سجاد امام چهارم: 4 رکعت که در هر رکعت حمد یک بار و توحید 100 بار خوانده شود

دعای امام چهارم:یا من اظهر الجمیل  وستر القبیح
قصد دارم در این وبلاگ به طغیان هیجانات و عقده های تاریخی ایرانیان به طور مستمر بپردازم.
اولین پست را به اولین شاه قاجار اختصاص میدهم. مطالب این پست به نوشته های مرحوم دکتر محمدابراهیم باستانی روی دارد و قابل بررسی در کتابهای ایشان میباشد. روح بزرگشان در آغوش خدا.
زمانی که آقا محمدخان قاجار کرمان را در محاصره قرار داده بود وضعیت مردم بسیار فجیع بود. به طوریکه سربازان اجازه رد و بدل حتی یک پر کاه را نمیداند. بعضی از طوایف با حاکم کرمان(لطفعلی خ
قصد دارم در این وبلاگ به طغیان هیجانات و عقده های تاریخی ایرانیان به طور مستمر بپردازم. 
اولین پست را به اولین شاه قاجار اختصاص میدهم. مطالب این پست به نوشته های مرحوم دکتر محمدابراهیم باستانی روی دارد و قابل بررسی در کتابهای ایشان میباشد. روح بزرگشان در آغوش خدا.
قسمت اول
زمانی که آقا محمدخان قاجار کرمان را در محاصره قرار داده بود وضعیت مردم بسیار فجیع بود. به طوریکه سربازان اجازه رد و بدل حتی یک پر کاه را نمیداند. بعضی از طوایف با حاکم کرما
من قبلنا دختر خیلی حساس تری بودم.

قبلنا قابلیت اینو داشتم که وقتی پیشم میگی: ایرانیا تروریستن، یا ایرانیا زشتن، یا مثلا تو ترکی؟ (گرگ زاده وقت یمیخواست مسخره م کنه اینو میگفت، که البته اون بچه تقصیری نداشت، هر کسی اندازه درک و فهم و تربیت خانوادگیش صحبت میکنه)  یا نمیدونم تو کوتاهی، یا تو زشتی، یا تو لپات قرمزه، یا هرچی، ناراحت میشدم، عصبی میشدم. وقتی کسی من رو به کاری متهم میکرد، واکنش نشون میدادم. 
الان عین ماست، عین ماست، وامیسم، اول نگا
وقتی به این فکر بیوفتی که دویدن بدون فکر ...گاهی میتونه فقط به بدتر شدن اوضاع دامن بزنه...وایمیستی!
نفس نفس میزنی...
دست به زانو میگیری ...
عقب سر و جلو روت رو نگاه میکنی...
و هیچی تو رو به اونجایی که هستی پیوند نمیده...
هیچی به قلبت و عقلت مربوط نیست...هیچی تو رو واسه به جلو رفتن یا برگشتن ترغیب نمیکنه...
یه لحظه فکر میکنی!من کجام؟
چطور از اینجا سر درآوردم؟
من فقط دنبال آدمایی دویدم که میگفتن این راه آخرش درسته...اخرش خوبه!موفقیت ینی این که به ته این مسی
قلعهٔ دورام (Durham Castle) دژی است متعلق بوسیله عهد نورمان ها که در شهر دورامِ انگلستان، کنار بلندای تپه ای اعلی از رود ور و جنب کلیسای جامع دورام بنا شده است. این بنا از سال ۱۸۴۰ تاکنون به طور تمام درون اختیار دانشکده دانشگاه دورام قرار داشته و دیدار عمومی از آن، به سبب آنکه خالی نبوده و متجاوز از ۱۰۰ دانشجو در آن ساکن هستند تنها از قاعده عزا های خاص امکان پذیر است. کتاب ایجاد بنا قلعهٔ دورام در سدهٔ یازدهم میلادی در شمال انگلستان ساخته شد. دلیل گ
سامان جلیلی طرفدار
دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام طرفدار
Saman Jalili - Tarafdar
ترانه : مرتضی مسعودی ؛ موزیک : سامان جلیلی ؛ تنظیم : میثم اکبری
+ متن ترانه طرفدار از سامان جلیلی

یکی یدونه خاصیا تو / هرچی میخوامو داریا

ببین رسیده به لب جونم / اگه میشه با ما راه بیا

متن ترانه سامان جلیلی به نام طرفدار
یکی یدونه خاصیا تو
هرچی میخوامو داریا
ببین رسیده به لب جونم
اگه میشه با ما راه بیا
تو که نفسی هوامیا آره میدونی چشامیا
تورو میبینه میریزه این
تاریخچهپارک ملی سرخه حصار پس از گزینش شهر تهران به عنوان پایتخت قلمرو (۱۱۳۳ خورشیدی ) درون زمان قاجاریه با نام های قرق یا شکارگاه سلطنتی پایین تر نگاهداری قرار گرفت. پارک ملی سرخه حصار بوسیله همراه پارک ملی خجیر از باستانی ترین مناطق حفاظت شده در جهان هستند. این پارک یکی از صید های قدیمی ایران است که حدود دویست سال پیش به پارک تحول شده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران با تصویب شورای انقلاب اداره آن بوسیله سازمان حفاظت محیط زیست محول و د
دانلود فیلم راهزن ها با دوبله فارسی The Highwaymen 2019 WEB-DL
فیلم سینمایی راهزن ها ۲۰۱۹ با کیفیت 1080p & 720p & 480p
نام فیلم: راهزن ها – The Highwaymen | ژانر: جنایی، درام، معمایی، هیجانی | انتشار: 2019
زبان: دوبله فارسی + انگلیسی | مـدت زمـان: 02:12:16 | زیرنویس فارسـی: دارد
حجم: 2.6 گیگابایت + 1.2 گیگابایت + 568 مگابایت | امتیاز: 7.0 از 10
خلاصه داستان:
این فیلم بر اساس داستانی واقعی ساخته شده و روایتگر داستان دو تن از
افسران پلیس بازنشسته به نام‎های فرانک و مینی می‎باشد. پس از
خرید پایان نامه : تاریخچه گروه درمانیتاریخچه گروه درمانی
در آغاز قرن بیستم، بیماری سل یک بیماری اپیدمیک بود. جوزف پرات[۱] انترن بیمارستان ایالتی بوستون در پی پاسخ به این سوال که آیا بیماران وقتی فرصت ارتباط و تبادل نظرات برآیند آیا می توانند تسکینی برای آلام خودشان فراهم سازند. در نتیجه او در بخش بیماران، کلاس های کنترل فکر راه انداخت. در این کلاس ها با مشارکت بیماران گام های چگونگی مقابله با بیماری را آموزش داد و خیلی زود تحت تاثیر قدرت مول
پل لندن بر روی رودخانه‌ی تیمز ساخته شده و یکی از معروف‌ترین سازه‌های لندن به‌شمار می‌آید.
آنچه این پل را از دیگر سازه‌های مشابه متمایز می‌سازد، امکانات گردشگری فراوانی است که برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است. از کافه و موزه گرفته تا بازارهای سنتی، همه‌چیز برای داشتن اوقاتی خوش برای گردشگران فراهم است.پل لندن یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری لندن و البته انگلیس است که هر سال گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. پل
تمام
این مدت که بلاگرها همت کردند و از بیان و خواسته‌های به‌جایشان از مدیرانش
نوشتند، تنها نکته‌ای که ذهنم را مشغول کرد این بود که نکند رها شده باشیم؟ نکند
مثل پرشین و بلاگفا اینجا هم نادیده گرفته شده باشد و بعد از اعلام نشدن وبلاگ‌های
برتر سال ۹۷ باید منتظر روزی باشیم که بیاییم و ببینیم سایت بلاگ دات آی آر، شناسه
کاربری‌مان را نمی‌شناسد. روزی که خبری از وبلاگ‌هایمان نیست و جای پست‌هایی که
برای چیدن دانه‌دانه کلماتشان کنار هم، فکر کرد
مقاله های مرتبط:تایرهای رنگی و سخنگوی پیرلیهمه چیز درباره لاستیک خودروعصر اینترنت اشیاء به سرعت در حال گشادگی است و با ظهور سلسله پنجم ارتباطات سیار سلولی و پیشرفت روزافزون این فناوری، کمتر کمینه در حال دامنه نهادن به دوره ای هستیم که داخل آن افزار آشپزخانه می توانند با یکدیگر تماس برقرار کنند، با ضربان ساز (پیس میکر) تبادل اطلاعات کنند و گمانه زنی های به ظاهر نادیده فعلی را بوسیله جوهر تبدیل کنند.پیرلی (Pirelli) با آگاهی از ظرفیت های مستور در
ین ایام بسیاری از مشاورین املاک و سازندگان مسکن از افزایش بها ساخت و ساز گله میکنند. به همین انگیزه برآن شدیم تا به صورت جزئی‌تری به هزینه‌های ساخت یک یکتا آپارتمان در کشورمان بپردازیم.

طبق گزارش‌های رسیده، خرج ساخت مسکن در چند سنه ماضی افزایش قابل توجهی داشته است. به طور مثال خرج اخذ پروانه ساختمانی 30 درصد و خرج بیمه تامین اجتماعی 15 درصد افزایش داشته اند. بر اساس گفته یگانه از متعدد سازان، در حال آماده امکان ساخت خانه کمتر از متری 1 میلیو

لطفاً در مورد سوابق تاریخی و پیشینه ی پدافند غیرعامل در جهان توضیح دهید.پدافند غیرعامل، اگر از دید مفهومی به آن نگاه کنیم، در واقع کاهش آسیب پذیری تهدیدات یا ایجاد امنیت در برابر تهدید است. از زمانی که بشر پا به عرصه گیتی گذاشت با یک مفهوم به نام خطر و تهدید روبرو شد، که به صورت فطری و طبیعی در درون و در ذات زندگی اش وجود داشت. به عنوان مثال انسان های اولیه برای حفاظت خود از باد و باران و سرما و گرما به طور معمول به دنبال پناهگاهی برای خود بود
شاید امروزه ناچیز کسی باشد که با معضلاتی همچون دزدی کردن لوازم منزل و خودرو جلوه گر نشده باشد و یا داخل مورد آن نشنیده باشد. با افزایش رونق زندگی، جامعه به سمتی رفته که وجود لوازم گرانبها قیمت و لوکس بوسیله معدود از عمر این روزهای ما دگرگونی شده است. ولی تو کنار تمامی تپش و ترتیب که این سبک از زندگی بخاطر ما به همراه دارد باید توجه داشت که امکان پذیر است از سوی دیگر برهان و سبب ای برای به کار بزرگ افتادن امنیتمان باشد. هرچند که باید همیشه حواس
شاید امروزه کمتر کسی باشد که با معضلاتی همچون اختلاس کالا منزل و خودرو برملا نشده باشد و یا درون مورد آن نشنیده باشد. با افزایش رونق زندگی، جامعه به سمتی رفته که وجود لوازم گران قیمت و لوکس به جزئی از زندگی این روزهای ما تبدیل شده است. اما تو به خشکی امدن تمامی هیجان و تزیین که این سبک از زندگی برای ما به همراه دارد باید توجه داشت که ممکن است از سوی دیگر برهان و انگیزه ای بخاطر بوسیله سربزرگی افتادن امنیتمان باشد. هرچند که باید همیشه حواسمان ب
چند هفته ای بود که تو جمع خواهر برادری بحث یه مسافرت دسته جمعی بود. هر کسی یه پیشنهادی داشت. خودم با اینکه بیشتر تمایلم به عدم مسافرت بود ولی بازم دوست داشتم اگر قراراست مسافرت برویم مقصد مشهد باشد. ولی در نهایت تصمیم شد اردبیل...یه دو سه روزی گشت و گذار تو اینترنت و صحبت با دوستان ایرانگرد نقشه سفر محیا شد و دوشنبه هفته قبل، صبح از خونه بیرون زدیم. صبحونه رو تو راه خوردیم تا اینکه نزدیک های اذان ظهر رسیدیم جمکران.
تو مسیر از قبل تعیین شده فقط ق
چارلز دیکنز یک نویسنده انگلیسی بود که کلاسیک های محبوب مانند "هارد تایمز" ، "کارول کریسمس" ، "دیوید کوپرفیلد" و "انتظارات بزرگ" را به تصویر می کشد.چارلز دیکنز چه کسی بود؟چارلز دیکنز یک رمان نویس ، روزنامه نگار ، ویراستار ، تصویرگر و مفسران اجتماعی بریتانیایی بود که رمان های کلاسیکی محبوب مانند الیور توست ، یک کارول کریسمس ، نیکلاس نیکلبی ، دیوید کوپرفیلد ، یک داستان دو شهر و انتظارات بزرگ را نوشت.
دیکنز به عنوان یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین
چارلز دیکنز یک نویسنده بریتانیایی بود که کلاسیک های محبوب مانند "هارد تایمز" ، "کارول کریسمس" ، "دیوید کوپرفیلد" و "انتظارات بزرگ" را به تصویر می کشد.چارلز دیکنز چه کسی بود؟چارلز دیکنز یک رمان نویس ، روزنامه نگار ، ویراستار ، تصویرگر و مفسران اجتماعی بریتانیایی بود که رمان های کلاسیکی محبوب مانند الیور توست ، یک کارول کریسمس ، نیکلاس نیکلبی ، دیوید کوپرفیلد ، یک داستان دو شهر و انتظارات بزرگ را نوشت.
دیکنز به عنوان یکی از مهمترین و تأثیرگذارت
ارگ راین از خشت ساخته شده و شکل آن مربع است. در قلب خود چند بنای اصلی دارد و با داشتن چند برج در اطراف، از این بناهای اصلی و داخلی محافظت می‎کند.

ارگ راین یکی از قدیمی‎ترین و زیباترین ارگ‎های جذاب دنیا است که در کرمان زیبا، در جنوب غربی شهر رایِن و روی تپه‎ای بلند در دامنه کوه هزار، قرار گرفته است. مساحت ارگ راین، 22 هزار مترمربع است و بعد از ارگ بم، عنوان بزرگ‎ترین بنای خشتی جهان را دارد.
تاریخچه ارگ راین
ارگ راین در زمان ساسانیان ساخته شد
دیدنی ترین قلعه های ایران از زبان تریپ

ممکن است بسیاری از مردم اطلاعات کافی در مورد قلعه نداشته باشند به همین خاطر تیم تریپ سعی کرده تا جای ممکن در رابطه با قلعه به صورت مختصر و مفید برای کابران توضیح دهد و آنها را با چند نمونه از قلعه های باستانی و زیبای ایران آشنا کند.

دژ نام دیگر قلعه می باشد که به معنی حصار سنگی با استحام بالا است تا از آن منطقه (شهر یا روستا) محافظت نماید. شاید این سوال در ذهن بسیاری از کاربران نقش بسته باشد که اولین قلع

ممکن است بسیاری از مردم اطلاعات کافی در مورد قلعه نداشته باشند به همین خاطر تیم تریپ سعی کرده تا جای ممکن در رابطه با قلعه به صورت مختصر و مفید برای کابران توضیح دهد و آنها را با چند نمونه از قلعه های باستانی و زیبای ایران آشنا کند.

دژ نام دیگر قلعه می باشد که به معنی حصار سنگی با استحام بالا است تا از آن منطقه (شهر یا روستا) محافظت نماید. شاید این سوال در ذهن بسیاری از کاربران نقش بسته باشد که اولین قلع

تابناک نوشت: ساخت و سازه‌های عجیب و غریب زیرگوش تهران همچنان ادامه دارد. ویلا‌های چند هزارمتری که بیشتر به قصر‌های رویایی می‌ماند مثل قارچ از گوشه و کنار مناطق خوش آب و هوای تهران سبز می‌شوند. لواسان یکی از ییلاق‌های قدیمی پایتخت که مورد علاقه ویلاسازان و البته مشتری‌های لاکچری است که حالا برای خودشان محله‌ای اشرافی در دل این منطقه درست کرده اند.
«باستی هیلز» نام این محله است. منطقه‌ای چند هکتاری که تا همین چند سال پیش خارج از محدوده ل
خاطرات دامنه

7307
از نوشته هایم در مدرسۀ فکرت

به قلم دامنه: به‌ نام خدا. سلام. زنگ انشاء مدیر (قسمت ۸). حالا را نبین که زربال می‌خرند، بلدرچین می‌خورند، کِتف‌وبالِ آماده می‌خرند، چکسن‌پکسن به سیخ می‌کشند، یا ته‌چین می‌کنند و یا آلوخارش. نه. آن زمان -دست‌کم- اَم مَلِه‌سر این‌طیری بود:

کدبانوی خانه، حالا یا ننه، یا دِدا، یا گت‌داداش، یا خاله، یا عمه، یا بَوا، یا همسایه، یا دِرازقِبا (=موجود هیولایی ترسناک) و یا گَنّا و آق بَوا، از پیش
یا الله و یا کریم!‌
برنامه از اونجایی شروع شد برای من که در یک گروه ۱۷ نفره جوین شدم. قرار بود یه برنامه دو روزه متوسط آغشته به پلاس باشه. پروفایل فایل توجیهی رو که اول دیدم حس کردم که میتونه برنامه چالشی باشه، چرا که ماکسیموم شیبی که در پی داشتیم چیزی در حدود ۶۰ درصد بود. با این حال شادان و خندان که آقا اشکالی نداره قله ۴۰۰۰ متری که این حرفا رو نداره کوله بار رو پر کردیم و تصمیم بر آن شد که برنامه رو بریم. 
پنجشنبه کله سحری خروس خون رفتیم سر خیاب
میخواهم به اختصار و بدون تکلف بگویم بسیار مهم است که خودمان باشیم ونه هیچ چیز دیگری. اگر می دانستم چگونه این حرف را به شیوه ی تعالی بخش بیان کنم، به شما میگفتم رویای تاثیر گذاشتن بر دیگران را از سر بیرون کنید. درباره ی خود مسائل فکر کنید. «ویرجینیا وولف»

سالها پیش ـ البته نه خیلی دور ـ من آدمی بودم که فکر میکردم باید با همه خوب باشم، با همه خوش برخورد کنم حتی اگه خودم اذیت بشم یا آسیبی ببینم. بدتر از اون با دوستام نمیتونستم از خودم بگم. دوستیا
کاربرد GIS در برنامه ریزی شهری
کاربرد جی آی اس در برنامه ریزی شهری و منطقه ای در چند دهه اخیر، سیستم های اطلاعات جغرافیایی، به عنوان یک صـنعت  برتـر ، نظـر بسـیاری از محققان رشته های مختلف به ویژه علوم شهری در سرتاسر جهان را به خود معطوف داشته است.
در این مقاله به کاربرد GIS در برنامه ریزی شهری و مفهوم آن خواهیم پرداخت.
اگرچه در طی 40 سال گذشته، در جهت تکامل تئوریکی و ساختار فنی GIS، متخصصان امر بسیار تلاش نموده اند،اما طی 10 سال گذشته این فعالیتها
کاربرد GIS در برنامه ریزی شهری
کاربرد جی آی اس در برنامه ریزی شهری و منطقه ای در چند دهه اخیر، سیستم های اطلاعات جغرافیایی، به عنوان یک صـنعت  برتـر ، نظـر بسـیاری از محققان رشته های مختلف به ویژه علوم شهری در سرتاسر جهان را به خود معطوف داشته است.
در این مقاله به کاربرد GIS در برنامه ریزی شهری و مفهوم آن خواهیم پرداخت.
اگرچه در طی 40 سال گذشته، در جهت تکامل تئوریکی و ساختار فنی GIS، متخصصان امر بسیار تلاش نموده اند،اما طی 10 سال گذشته این فعالیتها
سفر به ۱۰ کشور برای کاهش استرس

حتماً روزهای کاری سخت و پر استرس را پشت سر می‌گذارید و چشم انتظار تعطیلی و یافتن مقصدی مناسب برای سفر هستید.
بدون شک انتخاب مقصد مناسب از بین گزینه‌های بی‌شماری که وجود دارد کار دشواری به نظر می‌آید؛ از طرفی هم احتمالاً ظرف تحمل استرس و فشار روزانه‌تان هم لبریز شده است. اگر به دنبال رهایی هستید، پیشنهاد می‌کنیم به این ۱۰ کشور سفر کنید تا مناظر طبیعی و غیرطبیعی چشم‌گیرشان خستگی را از تن‌تان به در کند.1. نپا
اگر به استان یزد سفر کردید حتماً میبد را در لیست شهرهای دیدنیِ خود قرار دهید تا سفر توریستیِ خود را کامل کرده باشید.

باز هم تا هوا گرم نشده سراغ منطقه‎ای رفتیم که به دلیل اقلیم آب‎وهوایی بهتر است در همین فصل بهار به آن‎جا سر بزنید. میبد، شهری تاریخی در استان یزد، با پیشینه‎ای 7 هزار ساله و بافت تاریخی ارزشمند که در اکثر کتاب‎های گردشگریِ ایران، نام آن می‎درخشد. میبد زیبا با آن بناهای کوتاه‎قد و درهم‎تنیده، بیشتر به کاشی و سرامیکش معرو

همیشه وقتی به گذشته فکر میکنم یکی از لذت بخش ترین خاطراتم مربوط هست به سالی که برای شروع تحصیل تو دانشگاه از خانواده ام جدا شدم در حالی که فقط هجده سال داشتم و قبل از اون هرگز تجربه دور شدن از خانواده ام رو نداشتم. واقعیت این بود که دانشگاه رفتن برام فقط ابزاری بود برای جدا شدن از خانواده و رشته تحصیلی ام چندان اهمیتی برام نداشت، که این حقیقت شاید غم انگیزترین حقیقت زندگی من باشد. چون رشته تحصیلی همه اینده من رو تعیین کرده است و اگر اون زمان
آیا می دانستید کهن ترین شهر های تاریخی دنیا دارای یک نماد و یک داستان ایینی هستند که معمولا گردشگران و توریست ها آن شهر را به آن داستان یا نماد می شناسند. مثلا نماد شهر رم یک گرگ هست، که در حال شیر دادن به دو پسر بچه می باشد و این نماد در همه جا دیده می شود و هنگامی که شما وارد شهر رم می شوید این نماد را در جای جای شهر می بینید و در باره آن داستان ها می شنوید. یا نماد شهر بروکسل یک پسربچه ایستاده هست که در حال ادرار می باشد و مجسمه این پسر بچه در همه
۱- فکر می‌کردم ۸ کیلومتر تا جاده فاصله داشته باشد. ولی جاده‌ی مستقیم کویری تا دوردست‌ها ادامه داشت. راه‌مان دور شده بود. سمت راست‌مان تپه‌های هشتی هشتی ردیف شده بودند و بالاتر از آن‌ها کوه‌های اطراف سیرچ بودند. ابر بنفشی بالای کوه‌های سمت سیرچ جولان می‌داد. دل داده بودم به پدال گاز و تند کرده بودم. جاده خلوت خلوت بود. سواد نخلستان‌های اندوهجرد که پیدا شد خوشحال شدم. از پیرمردی پرسان شدیم که قلعه کت‌کتو کجاست؟ گفت جاده را ادامه بده به س
میدان سرخ مسکو با دیدنی‌ هایی مثل کاخ کرملین و کلیسای سنت باسیل، از جاذبه‌ های جهانی مسکو است. باورتان نمی شود که در سال ۲۰۱۰ تعدادی اثار تاریخی از پشت دیوارهای برج اسپاسکایا کشف شده است.
پایتخت روسیه یکی از نمادهای مهم تاریخی و فرهنگی را در خود جای داده است. میدان سرخ که در قلب مسکو شهر اصلی روسیه جای دارد. اگر از گردشگران حرفه ای سفر کرده به روسیه هستید، امکان ندارد میدان سرخ مسکو را ندیده باشید. جایی که تاریخ چند صد ساله‌ مسکو را روایت می
۱- فکر می‌کردم ۸ کیلومتر تا جاده فاصله داشته باشد. ولی جاده‌ی مستقیم کویری تا دوردست‌ها ادامه داشت. راه‌مان دور شده بود. سمت راست‌مان تپه‌های هشتی هشتی ردیف شده بودند و بالاتر از آن‌ها کوه‌های اطراف سیرچ بودند. ابر بنفشی بالای کوه‌های سمت سیرچ جولان می‌داد. دل داده بودم به پدال گاز و تند کرده بودم. جاده خلوت خلوت بود. سواد نخلستان‌های اندوهجرد که پیدا شد خوشحال شدم. از پیرمردی پرسان شدیم که قلعه کت‌کتو کجاست؟ گفت جاده را ادامه بده به س
هانوفر یا هانوور مرکز ایالت نیدرزاکسن درون کشور آلمان است که نفع علیه و له روی بالا و خوبی می‌توان اتمسفر آلمانی اخلاص قرون وسطایی سکبا آن معماری‌های گوتیکش را داخل آن  دید کرد.
تور تایلندکشور آلمان مرخص از هویت خشک قدس ماشینی‌اش، مملو دوباره پیدا کردن جاذبه‌های طبیعی تزکیه تاریخی زیبا اخلاص حیرت‌انگیز است. دوباره یافتن و گم کردن دریاچه‌های چموش منظره محزون تا پارک‌ها، قلعه‌های تاریخی صفا بناهای قدیم، سالن‌های موسیقی صمیمیت ورزشگ
برخی از کارشناسان معتقدند زندان هارون الرشید آتشکده‌ ای باستانی بوده و متعلق به دوره ساسانیان است.
شهر های تاریخی و باستانی ایران که در استان تهران واقع شدند کم نیستند و اگر بخواهیم سری به آن ها بزنیم شاید باورمان نشود که زیر گوش‌مان چه آثار تاریخی و باستانی ای قرار داشته و از آن بی خبریم. ری یکی از همین شهر هاست. در استان تهران است و پر از جاذبه‌ های تاریخی و طبیعی. سن و سال آن به دوره قبل از اسلام می‌رسد. اگر ساکن پایتخت باشید می‌توانید یک
محتوای پا بر جا این یادداشت متعلق به سایت کجارو بوده و در زومیت بازنشر شده است. رنگارنگ ترین نقاط جهان به واسطه ی زیبایی خیره کننده ی خود، نفس هر بیننده ای را سد می آورند؛ از طعم جزیی صورتی شن های ساحل گرفته تا خانه های رنگارنگ، هر یک بوسیله شکلی به جاذبه های کشورها تبدیل شده اند. مطمئناً سفر به این کشورها و ملاقات از آن ها، خاطره ای فراموش نشدنی برایتان به وجود خواهد آورد. با ما همراه باشید تا برخی از این نقاط دیدنی و جذاب را بوسیله شما معرفی
چارلی چاپلین در سوئیس یک موزه اختصاصی دارد که به نمایش کار و زندگی این ستاره می پردازد. جالب است بدانید این عمارت دقیقاً همانجایی است که چاپلین  سال های آخر عمرش را در آن گذراند.
اگر گردشگر حرفه ای باشید یا حتی اگر هم نباشید ولی گذرتان به آژانس های هواپیمایی افتاده باشد، و یا سری به سایت های گردشگری برگزار کننده تورهای خارجی بزنید، خواهید دید که تور سوئیس یکی از تورهای پرفروش است. در کنار کشورهایی مثل فرانسه و ایتالیا با آن همه جاذبه دیدنی. ا
جاهای دیدنی اصفهان در پاییز بسیار تماشایی است. اصفهان شهر بزرگ جاذبه های گردشگری , فرهنگی , تاریخی و طبیعی است .کاخ چهلستونعمارت چهلستون در اوایل قرن ۱۱ هـ .ق در میان باغ و مجموعه بناها و کاخهای محوطه دولتخانه صفوی ساخته شده است . این عمارت که یکی از جاهای دیدنی اصفهان در پاییز است عمدتاً به منظور پذیرائی رسمی از میهمانان و سفرای خارجی ، طی سه مرحلهخانه امین التجار اصفهانو طبق یک طرح واحد ساخته شده است . مرحله اول ـ تالار اصلی و بزرگ . مرحله دوم
کارناوال | راهنمای سفر
آداب و رسوم مراسم ازدواج بختیاری ها
 در میان ما ایرانیان ازدواج و آداب و رسوم آن یکی از بهترین و با ارزشترین مراسم است و در هر نقطه از این سرزمین آداب و سنن متفاوتی را در میان اقوام مختلف خواهیم دید. بر خلاف شهرهای بزرگ که روز به روز ازدواج و شادی و سرور آن کمرنگ می شود و تنها تجملات و زرق و برق بی فایده آن افزون می شود، در میان اقوام اصیل ایرانی همچون بختیاری ها، به جوانب اصلی و مهم این پیوند توجه می شود و برای آغازی شیر
کفسابیکفسابی چیست ؟ کفسابی یعنی سابیدن کف ساختمان که به دلیل های گوناگونی می توان اقدام به کفسابی رو کرد .در ذیل به علت های اصلی نیازمندی به کفسابی می پردازیم :
همه اختراعات و پدیده های ساخت دست آدمی در پرتو فراوانی کاربرد و گذشت سن و سالی از آن ها مستهلک شده ، قابل تعمیر نبوده و نهایتاً از بین می روند ؛ حال در این رابطه محصولی امثال ظروف یک بار مصرف – همانطور که نامشان گویاست – پس از یک بار بهره‌گیری محکوم به فنا بوده و کارشان به تعمیر و مرمت

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

جواهربازار